Ertelenen SPK Lisanslama Sınav Tarihi Belli Oldu.

Yazıcıya Gönder Mail GönderKovid-19 salgını nedeniyle ertelenen kâğıt ortam lisanslama sınavlarının tarihleri yeniden belirlenmiş olup söz konusu sınavlar Kovid-19 (Koronavirüs) salgınına karşı koruyucu önlemler alınarak 6 - 7 Mart 2021 tarihlerinde düzenlenecektir. Kovid-19 salgınındaki gelişmelere göre yeni tedbirler alınması durumunda söz konusu sınavların tarihleri yeniden güncellenebilecektir.

Ertelenen sınavlar için önceki başvurular geçerli olmakla birlikte ek başvuru da alınacaktır. Ek sınav başvuruları 29 Ocak - 9 Şubat 2021 tarihleri arasında SPL Başvuru Sistemi’nden (basvuru.spl.com.tr) yapılabilecektir.
 

Diğer taraftan, 19-20 Aralık 2020 tarihlerinde kâğıt ortamda düzenleneceği ilan edilen lisanslama sınavları tarihinin Kovid-19 salgınına yönelik tedbirler kapsamında ertelenmiş olması nedeniyle adaylarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamamasını teminen Sermaye Piyasası Kurulunca, söz konusu sınavlara girecek adayların, 30 Haziran 2020 tarihine kadar (bu tarih dâhil) yayımlanmış olan mevzuattan sorumlu olacakları belirlenmiştir. Bu tarih itibarıyla yayımlanmış olan fakat yürürlüğe giriş tarihi ileri bir tarih olan mevzuat da sınav konularına dâhildir.

 

Bu itibarla, 6-7 Mart 2021 tarihlerinde düzenlenecek sınavlara katılacak adaylarımızın 30 Haziran 2020 tarihine kadar (bu tarih dâhil) yayımlanmış mevzuata göre hazırlanmış olan çalışma notlarını dikkate almaları önem arz etmektedir.

Bilgi Formu